Dureri maini, picioare, articulatii?

Durere

Postata de MembruMobileApp1517085547 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o problema si se pare ca nu i se poate da de cap. Analizele cerute de medici ies bine, tratamentele oferite de acestia nu au efect. Cauza, nu se stie. Nu stiu in ce categorie ar intra, dar sa va explic simptomele. Imi scade brust forta din maini/picioare, urmata de dureri. Sa zicem ca ma duc la biserica, daca stau 5 minute in genunchi, am nevoie de ajutor pentru a ma ridica. Imi amortesc picioarele, am furnicaturi si imi pierd aproape toata forta. Alt exemplu, mai amuzant si tragi/comic e cu pierderea fortei la maini. Nu pot tine nimic in maini sau sa depun un efort, cat de mic, mai mult de 2-3 minute fara sa am dureri. Cand sotia imi cere sa ii fac un masaj crede ca o iau peste picior cand ii spun dupa 3 minute ca nu ii mai pot face. La maini incepe cu amorteala iar dupa un minut 2' imi pierd toata forta, de la incheieturi pana la coate. Am fost la control neurologic, a iesit bine. Am facut analize de sange, au iesit bine. Nu stiu ce sa mai fac si unde sa merg. La ultimul control am primit Milgamma, OsteoSuport Forte si Fleraday. Sunt sub acest tratament deja de 4 saptamani fara nici un efect. Vreo parere, idee? A mai patit cineva ceva asemanator? Am o sansa sa aflu care e problema si sa o tratez?

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/cauzele-amortelilor-de-la-nivelul-bratelor_9043

MembruMobileApp1517085547

acum 6 ani

Buna ziua.
Va multumesc pentru raspuns dar cum am scris si mai sus, am fost si nu ii da nimeni de cap.
La ce control sau la ce medic ar trebui sa merg cand toti imi zic ca sunt bine?

Gheorghe Antonela

acum 6 luni

Am avut și eu mâinile amortite,medicul de familie mi.a recomandat vit B1 și B6 și mi.a trecut! Eu am mai luat și vitB12!

Utilizator21562586916

acum 4 ani

Sint barbat, virsta: 50 ani.
Am avut aceiasi problema pentru multi ani. La fel ca dumneavoastra am fost al o multime de doctori fara nici-un rezultat. Mi-am schimbat dieta si am inceput sa fac exercitii fizice dar nu m-a ajutat. Acum trei ani am hotarit sa renunt la produse ce contin gluten: Piine, paste, sosuri,... Dupa 3-4 luni am inceput sa vad rezultate. Aceasta dieta este foarte stricta, cea mai mica cantitate conteaza.
Acum, dupa trei ani, ma simt ca in nou nascut.