Dureri in piept ?

Durere

Postata de Utilizator11533895830 cu 5 ani in urma.

De câteva luni am o durere in piept in zona coastelor.Evident ca prima oară am luat in considerare inima și mi am făcut o multitudine de EKG uri și o ecografie de cord.Apoi am fost și la un control la plămâni și am făcut o spirometrie , totul Ok și aici... durerea este ca o înțepare ce se simte mai mult când ma ridic in picioare și când trag aer in piept sau chiar și când respir iar ce am observat este ca de cele mai multe ori se resimte și o durere de spate in același loc cu unde este localizata durerea in față.Nu știu dacă e relevant dar am și scolioza.Unde ar trebui sa merg ca sa aflu de ce cauza este durerea ?

Raspunsuri (1)

Utilizator11536846816

acum 5 ani

Idem. La mine au găsit o piatra la fiere. Ma chinui cu aceste dureri de 4 ani, în fiecare zi trag de mine ca se un cal. Am ajuns la psihiatrie, psihologie cel mai bine mi-a fost după ședințe de kineto si mers pe jos cate 2-3km. Cum lucrez la birou durerea apare. Sănătate multă