Dureri ale articultiilor, stare de obosală ?

Durere

Postata de membru317372 cu 4 ani in urma.

Buna. De câteva saptamâni ma confrunt cu furnicături la picioare , dureri ale încheieturilor , imi simt picioarele mai slăbite si cand stau jos uneori imi amorțesc. La mâini fel , mă dor degetele , încheieturile și îmi simt mâinile obosite, nu am putere.
Am dureri de cap foarte dese , uneori amețeli , am început să am și febră de puțin timp.
Țin sa precizez că mi-am făcut analize in urma cu 3 luni si rezultatele au fost bune, am suferit o cădere de calciu ( spasmofilie), dar am luat calciu si magneziu.
Acum am luat iar vitamine , calciu , magneziu , crezând ca am vreun deficit dar tot nu dispare senzația de oboseala continuă ,slăbiciuni ale membrelor și dureri ale articulațiilor.
Sunt băiat 21 de ani, nu beau , nu fumez.
La ce medic ar trebui să merg , ce sfaturi îmi puteți da?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190

Utilizator21637688128

acum 2 ani

M-am aflat într-o situație similară, însă am putut să mă salvez doar cu Arthrolon. Este un gel natural obținut din plante și este absolut sigur pentru sănătatea dumneavoastră. La aplicare se simte o senzație ușor răcoritoare și înlătură rapid durerea. Din acel moment, se află mereu în trusa noastră medicală.