Durerea abdominala?

Durere

Postata de Utilizator11532618855 cu 5 ani in urma.

Salutare prieteni!

Duminica am fost la un turneu de fotbal. Dupa primul meci totul a fost in regula desi foarte cald, atmosfera aproape irespirabila.
La inceputul celui de-al doilea meci la miscare brusca am inceput o durere jos abdominala. Prima data am crezut ca vine din testicule dar am pus mana si nu era de acolo ci din abdomen. Am terminat turneul, am ajuns acasa si efectiv stand in picioare m-am aplecat sa imi scot ghetele, am ridicat genunchiul in sus moment in care am simtit durerea. Acela este momentul cand simt cel mai rau durerea. Marti am revenit la antrenament, nu m-a durut pana dpre finalul antrenamentului cand dupa un sprint puternic a reaparut durerea. Tin sa precizez ca atunci cand alerg dispare usor.

ATENTIE !!! Merg si la sala, ridic greutati, dar surpriza cand ridic greutati nu ma doare absolut deloc. Sar pe calcaie nu doare, testiculele sunt ok, nu dor, nici daca sarcpe calcaie nici daca le ating. Am fost si aici in Anglia la medic deoarece aici locuiesc, nimic, nici o durere. Medicul de aici ma apasa pe zona afectata dar surpriza nu ma doare, mi-a spus ca nu crede ca e hernie inghinala, voi ce ziceti prieteni? Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/primele-simptome-in-caz-de-apendicita_16835