Durere unghie picior?

Durere

Postata de Delia cu un an in urma.

Buna ziua. Acum câteva zile am fost într-o drumeție si am avut o porțiune destul de lunga de coborare. In momentul cobirarii talpa probabil s-a deplasat spre varful bocancului si sa se fi facut presiune pe unghie, fiindcă de atunci am rămas cu o durere la nivelul unghiilor de la degetele mari de la picior. Ce as putea sa fac ca sa rezolv problema? Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/unghia-incarnata-afectiunea-dureroasa-a-picioarelor_16491

Delia

acum un an

Multumesc.