Durere sub san si inculziv si costa?

Durere

Postata de Sebymuresan cu o luna in urma.

Bună ziua, pe prietena mea o dore de vreo săptămână sub sănul drept inclusiv costa ore ce ar medicament ar putea sa ia ,ținând când ca noi suntem în Olanda.Va mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

E posibil ca durerea sa fie cauzata de diverse conditii, de la simple lovituri pana la inflamatii sau formatiuni. Un tratament adecvat nu poate fi recomandat pana cand problema nu e diagnosticata corect.

E crucial sa mearga la un doctor pentru consultatie. Pana atunci, poate incerca paracetamol sau ibuprofen pentru a atenua durerea, dar acestea doar sa va ajuta sa gestionati durerea, nu vor trata problema. Si, de asemenea, neaparat sa mearga la medic daca durerea se agraveaza sau continua sa persiste.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia. Pentru video consultatie: https://www.clickmed.ro/videoconsult sau https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerea-sub-coaste-cauze-posibile_19213
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/modificari-ale-sanilor-care-pot-semnala-prezenta-cancerului_16469