Durere / Pulsatie Interiorul Urechii Drepte !?

Durere Afectiuni ale urechii

Postata de outcast cu 6 ani in urma.

In ultima luna am folosit castile (de tip casca, nu bob) timp de 8 - 12 ore / zi, uneori chiar si peste acel interval pentru a produce muzica. Acum cateva zile, fiind cu castile urechi am simtit o pulsatie combinata cu durere venind din interiorul urechii drepte, le-am lasat jos am luat o pauza si dupa 30 de minute mi-am pus din nou castile, iar la cateva secunde pulsatia/durere a revenit. Am renuntat sa mai lucrez in acea zi, practic am odihnit urechea. A 2 a zi am putut lucra fara probleme, insa ieri pe seara durerea a reaparut, si am zis ok, mai iau o pauza. Azi dimineata dorind sa-mi reiau activitatea, dupa ce mi-am pus castile a revenit la doar cateva seunde durerea, iar acum vine aleatoriu chiar si fara castile pe urechi.

Mentionez ca nu-mi tiuie urechea sau am alte simptome.

Oare problema este la nivelul urechii sau ceva din jurul ei ?
Le-am "forjat" ? S-a inflamat timpanul ?
De la farmacie as putea lua ceva ?

Ce ar trebui sa fac ? Nu prea sunt intr-un moment in care pot renunta, lua pauza de la activitatea mea.

Raspunsuri (1)

acum 6 ani

1 consult stomatolog
2 consult ORL
sunt pare multe boli cu aceste simptome ca sa ghiicim despre ce este vorba