Durere inghinala de spate si testicule ?

Durere

Postata de Utilizator21714938055 cu o luna in urma.

Buna seara acum vreo luna jumate am avut o problema cu soldul drept simteam ca iese din picior si dupa sa agravat a inceput sa ma intepe ,sa arda zona inghinala si sa nu o simt pre bine dupa care a iceput durerea lombara si testiculara ,dupa care ma doare in soldul si stang usor .amorteala de ambele piciare.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Dupa cum descrieti simptomele, pare a fi o problema legata de nervi, cum ar fi hernie de disc sau sciatica, care pot provoca dureri inghinale, lombare si testiculare.

Va recomandam sa consultati un medic specialist care sa va examineze si sa va prescrie investigatii necesare pentru a depista exact cauza acestui disconfort. De asemenea, daca durerea devine insuportabila sau daca observati alte simptome precum febra, greata, varsaturi sau dificultati la urinare, trebuie sa va adresati de urgenta unui medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/hernia-de-disc-cauze-simptome-tratament_4557
sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-hernia-de-disc_17019