Cum pot scapa de dureri in partea dreapta?

Durere

Postata de Utilizator11707279179 cu 3 luni in urma.

Buna imi puteti spune va rog ce boala se ascunde dupa dureri in partea dreapta (nu sub coaste) si cu miros urat scaun si urina multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerile in partea dreapta pot fi cauzate de o serie de probleme, inclusiv problemele de rinichi sau hepatice, infectii ale tractului urinar, apendicita sau chiar probleme de digestie.

Mirosul urat al scaunului si urinei poate fi, de asemenea, un indiciu al unor probleme de sanatate, cum ar fi o dieta nesanatoasa, deshidratare, sau o afectiune medicala precum o infectie, boala de rinichi sau ficat.

Mergeti la medic cat de curand posibil pentru a identifica cauza acestor simptome.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/afectiuni-ale-rinichilor-si-cailor-urinare_19281
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/10-simptome-ale-problemelor-renale_15816

Utilizator11707279179

acum 3 luni

Va multumesc frumos pt ca mi ati raspuns,inca ceva daca nu sunt prea insistent daca ma apas cu mana in partea dreapta unde ma doare dau de ceva tare cu cat ma apas cu atat ma doare mai tare ce poate fi ca durerile la am zi de zi