Ce pot sa iau pentru o durere de stomac in partea stanga?

Durere

Postata de Iulian cu o luna in urma.

Am o durere de stomac în partea stânga, când trag aer în piept am durere și nu pot duce respirația pana la final.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Durerea de stomac pe partea stanga poate fi cauzata de mai multi factori, cum ar fi gastrita, ulcer gastric, inflamatia pancreasului, pietre la rinichi sau diverticuloza.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-intr-o-parte_19288