Ce ar putea avea mama mea la calcai?

Durere

Postata de Utilizator11560565880 cu 2 ani in urma.

Buna Seara,
Pe mama mea o doare călcâiul de o lună, si nu stiu ce să fac să o ajut, nu are timp sa se duca la Doctor ca are muncă. călcâiul arată normal dar zice cu o doare rău cand cineva apasă pe călcâi sau când se ridică nu stiu ce sa i fac ca sa o ajut.
Nu am gasit alte simptome in afara de durere.
Cand se odihnește puțin si se ridică sa preia activitate, nu poate călca. (Mama mea are 52 de ani)

Raspunsuri (1)

Vali gabi

acum un an

Așa am avut eu luni de zile..până când de curând nu mai puteam merge de durere in piciorul stâng.am făcut radiografie și mi s-au descoperit osteofite...adică ciocuri . tratament nu există decât de ameliorare a durerii .voi incerca ședințe de kinetoterapie... Sănătate va doresc