Buna ziua in timpul somnului mă doare mana dreapta de la umăr in jos ZIUA Nu mă doare Deloc?

Durere

Postata de Utilizator11705639753 cu 3 luni in urma.

O durere până la degete,am dat cu alifie chinezeasca și degeaba.
Ce poate fii
Zi buna

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerile de mana care apar in timpul somnului pot fi cauzate de diverse afectiuni ca probleme de circulatie, inflamatii, leziuni la nervi, artrita, tendinita sau chiar probleme la nivelul coloanei vertebrale. Daca durerea este continua sau severa, este recomandat sa consulati un medic. Pana atunci, puteti incerca sa dormiti cu o atela sau o fateta pe mana pentru a evita miscari care pot provoca durere. Daca simtiti furnicaturi sau amorteli, poate fi vorba de sindromul de tunel carpian, o afectiune provocata de presiunea exercitata asupra nervului median, care trece prin tunelul carpian din incheietura mainii.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/legatura-dintre-durerea-de-mana-si-atacul-de-cord_11497