Bună seara ! Sunt luni in care mă doare burta și în alte luni nu ,dvs știți care poate fi cauza ? ?

Durere

Postata de 11988 cu 3 luni in urma.

Bună seara ! Sunt luni in care mă doare burta și în alte luni nu ,dvs știți care poate fi cauza ? ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerea abdominala periodica pe care o experimentati poate avea mai multe cauze posibile. Aceasta poate fi legata de ciclul menstrual, in cazul in care durerea apare de obicei in jurul perioadei menstruale.

De asemenea, poate fi cauzata de probleme digestive, precum sindromul de colon iritabil sau afectiuni gastrice.

Alte posibile cauze pot include: afectiuni ale aparatului urinar, cum ar fi infectiile urinare sau pietrele la rinichi, sau probleme mai grave, cum ar fi endometrioza sau fibroamele uterine.

Este foarte important sa consultati un medic pentru a determina cauza exacta a durerii dvs. si a gasi un tratament adecvat.

Alegeti un medic potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-simptome-si-diagnostic_11329
sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/cauze-si-tratament-in-durerea-abdominala_16408