Am o durere in partea dreapta si de o zi am avut episoade de greata si diaree?

Durere

Postata de CatalinG cu 2 ani in urma.

Buna ziua , am 24 de ani , nu am antecedente cu alcoolul si pot sa zic ca fac miscare zilnic ( mers pe jos , uneori alergat) ca urmate a jobului meu . Dar , alimentatia e cea care imi ingreuneaza toate treburile , cu alte cuvinte ca orice om mananc ce pot cand prind . Asa se face ca , acum o saptamana am mancat o shaorma ( de vita nu stiu daca e relevant ) , toate bune , a doua zi am inceput sa am dureri in partea dreapta sub coaste , durerole nu erau permanete , erau momente cand nu aveam nimiv si momente cand ma mai “intela” ca sa zic asa , uneori cand ma aplecam sau chiar si cand pur si sinplu stateam , culoarea scaunului a devit galbuie ( am mai patit asa ) nu moale , urina culoarea normala( beau multa apa in general) , ieri m am trezit , am mancat un mar si mi s a facut rau , am ibceput sa am atacuri de panica si sa ma sperii, transpiram si imi batea inima tare ( banuiala mea este ca m am tot gandit la moartea mamei mele , care s a intamplat recent , ea ac***a ciroza si stiind prin ce a trecut ) , si m am speriat , seara imi ardea stomacul ( am mancat un pui cu curry dulce si orez negri cu salata ) , astazi stomacul tot ma deranjeaza , aceeasi culoare a scaunului , as putea sa spun ca observe o anumita ameliorare a intepaturilot in partea dreapta . Nu stiu ce sa fac sunt foarte speriat va rog daca ma puteti ajuta , ochii sunt albi , nu ma simt neaparat obosit , pot face efort si asa doar ca am aceste simpptome si dupa cate am citit pe internetul asta am inceput sa am si atacuri de panica .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerea-sub-coaste-cauze-posibile_19213