Am dureri de stomac in partea stanga?

Durere

Postata de Iulian cu o luna in urma.

Nu ma știu cu probleme de sănătate grave

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Durerile abdominale din partea stanga pot fi cauzate de o varietate de afectiuni sau tulburari, inclusiv gastrita, ulcerul, pancreatita, infectii ale vezicii urinare sau, in cazuri mai rare, pietre la rinichi sau chiar boli ale splinei.

Este important sa mergeti la medic pentru o examinare medicala detaliata ca sa intelegeti cauza exacta a durerilor si pentru recomandari adecvate.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-intr-o-parte_19288
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/ce-trebuie-sa-stii-despre-pietrele-la-rinichi-calculi-renali_8820
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/diverticulita-colonica-cauze-simptome-tratament_18660