Am degetul arătător rupt de la bază?

Durere

Postata de MembruMobileApp1514063018 cu 6 ani in urma.

Acum o zi am dat cu mana dreapta într-un aparat de "măsurare a forței" și am dat o "ciobănească" de am lovit aparatul cu partea stângă a pumnului drept și pot mișca degetul arătător doar puțin și nu pot sa îl strâng complet și am mâna umflata ce să fac?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-fractura-de-mana_14000