Ce as putea avea..sunt ingrijorat?

Durere trecatoare

Postata de Utilizator11562061738 cu 4 ani in urma.

Bună ziua, 19 ani (M), de câteva zile am diferite dureri, la început mă durea zona lombara și puțin deasupra fesierilor, după 2 zile, durerea din acea zona s-a diminuat însă început să mă doare puțin în zona inghinala (stângă) și îmi simt piciorul stâng amorțit, mai mult pe partea din spate și puțin în partea interioara spre zona inghinala.
Țin să precizez că frecventez sala de forță, iar durerea a apărut a apărut cu o zi doua după ce am lucrat picioarele (intens, cu greutăți medii-ridicate, iar la un moment dat când am împins la presa de picioare, am simțit pentru 2 secunde ceva durere in zona inghinala și puțin lombara-partea stanga).
Ce sfaturi îmi puteți da, și oare e ceva mai grav, îmi fac multe griji..iar părinții sunt plecați din oraș pentru câteva zile.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatate-prin-sport/cand-sportul-iti-poate-face-rau-iata-care-sunt-semnalele-pe-care-le-da-o_15395