Voce

Durere gat

Postata de Alexa33 cu 12 ani in urma.

Am ramas fara voce, acum 2 zile a inceput sa ma doara in gat si acum nu mai pot sa vorbesc. Ce imi recomandati pentru revenirea vocii?

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Pentru revenirea vocii sunt foarte eficiente pastilutele Homeovox. Nu costa mult si se p***acate o pastluta din 2 in 2 ore. Am folosit si eu, am ecomandat si altora si au fost foarte bune. Dupa prima pastiluta am vazut efectul. Sanatate. Nu este nevoie sa iei toata cutia. O cutie costa cam 10lei.
HOMEOVOX
Prezentare: Cutie a 60 drajeuuri (3 blistere x 20)
Prospect : Indicatii: Afectarea corzilor vocale manifestata in special prin raguseala, oboseala a corzilor vocale, afonie, laringite. Produsul poate fi administrat in timpul sarcinii si alaptarii. Homeovox nu influenteaza capacitatea de a conduce vehicule ...mai mult

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Disfonia (orice forma de tulburare a vocii) poate fi intalnita in laringite, infectii respiratorii, folosirea excesiva a corzilor vocale prin vorbitul indelung si cu voce tare, alergii, expunerea la substante iritante, cum ar fi fumul sau substantele chimice, in hipotiroidism, consum excesiv de tutun, alcool , boala de reflux gastro-esofagian etc.
Vorbitul trebuie evitat pe cat posibil, iar soptitul este contraindicat deoarece solicita corzile vocale mult mai mult decat vorbitul la tonalitate normala

Dida Agache

acum 10 ani

Am rămas fara voce după ce am solicitat vocea foarte mult,eu fiind solista .ce pot face.