Umflatura pe trahee

Durere gat

Postata de Ioana26139422 cu 12 ani in urma.

Buna seara! De cateva luni, simt in gat, mai exact pe trahee, in dreptul "omusorului" o umflatura. Senzatia apare la cateva zile, o saptamana si disparedupa maxim o zi, doua si se manifesta ca si cum as avea ceva in gat si nu pot inghitii. Nu ma doare, doar ca este deranjanta cand apare, simtind tot timpul ceva pe gat. Astazi am observat si in partea dreapta a limbii, spre baza, o umflatura de marimea unui bob de fasole. Nici aceasta nu ma doare si nici nu ma deranjeaza. Precizez ca am foarte multe probleme dentare nerezolvate. Este posibil sa fie aceasta cauza sau exista alte cauze mai grave? Va rog, spuneti-mi ce ar putea fi, care ar putea fi cauza si ce este de facut. Va multumesc mult!

Raspunsuri (2)

eva40

acum 12 ani

sa mergi rapid la un stomatolog bun,evita coronitele din metal.drenajul limfatic este blocat la tine si s-ar putea sa ai probleme endocrine.Ar fi bine sa stam de vorba.scrie-mi la adresa
***@yahoo.com

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Este recomandat sa consultati medicul de specialitate ORL pentru un diagnostic corect si tratament pe masura!