Umflatura in gat

Durere gat

Postata de Lau96 cu 9 ani in urma.

Buna!
De cateva zile incoace am constata ca am o durere ciudata, daca pot spune asa, de gat. Simt ceva umflat in gat, care ma impiedica sa respir bine, si care presioneaza pe peretii gatului-- Acum nu stiu daca asa e, dar asa ma simt. Umflatura ma doare, iar durerea se extinde de la gat pana in zona de sub urechi.
Initial, mi se intampla cand mancam ceva rece, ca si inghetata, pepene verde scos de la frigider, ..., si nu ma durea. Trecea in cateva ore.
Dupa, am constatat ca mi se intampla si cand mancam ceva sarat, cum ar fii semintele de floarea soarelui. Iar mai nou, nu e nevoie sa mananc nimic ca sa ma deranjeze.
S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? Ce poate fii? Este vreo sansa sa se trateze acasa? N-as prea vrea sa dau pe la spital...

Raspunsuri (1)

Sticu alexandra

acum 8 ani

Poate proveni de la maseaua dumneavoastre consultati un medic stomatolog