tusesc de cateva zile si acum am ramas fara voce

Durere gat

Postata de irena3 cu 13 ani in urma.

de cca 5 zile ma confrunt cu o tuse insotita de ,,flegme,,si acum nu mai pot vorbii.am luat codeina fosfat ,am supt diferite pastile de plante cu propolis si vit c,am luat erdomet sirop,eurespal ,bioparox dar tot nu pot vorbii.ce sa fac in aceasta situatie?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aveţi probabil o infecţie de căi respiratorii care afectează şi laringele (laringită) şi bronhiile (bronşită). S-ar putea să vă ajute un antiinflamator şi antiseptic local precum Trachisan (un comprimat supt după fiecare masă). Dacă secreţiile sunt purulente este indicat şi un antibiotic (Claritromicină, Amoxicilină, Cefuroxim)

Gabi

acum 13 ani

Incercati medicina cuantica. Detalii pe ***. Multa sanatate.

Pena

acum 13 ani

Foarte eficiente in laringite/raguseli sunt pastilutele HOMEOVOX. Sunt comprimate homeopate, foarte ieftine, dar eficiente. Eu le-am simtit eficienta dupa doua ore de la prima pastiluta. Se ia cate o pastiluta din 2 in 2 ore care se topeste in gura. Se gasesc la farmacie si nu au containdicatii. Sanatate.

AlexaLup

acum 7 ani

Pe mine ma ajuta pastilute ***. Sunt indicate atit pentru infectiile si inflamatiile gatului cit si pentru pierderea vocii. Sunt pe baza de plante si se pot da chiar si copiilor de aceea nu poate sa va faca rau ci doar mult bine.