Tusea seaca?

Durere gat Tuse Alergii

Postata de Utilizator11633337427 cu 2 ani in urma.

Bună ziua. Băiețelul meu are 9 ani. De jumătate de an avem o tuse seaca. Am fost la medic de când a inceput(nu a avut alte simptome), ni sa spus ca în plămâni nu se aude nimic, tratament sirop pentru tuse seaca. Nu a avut efect. Iar apoi după o radiografie( desen pulmonar accentuat hiliobazal drept) medicul a prescris antibiotice și iar antetusive. După tratament iar nimic. Apoi am fost trimiși la alergolog. Am făcut Ige și testul Alex la 300 alergeni. IgE rezultat 245 Ul/ml. Iar alergici am ieșit la calmari, stridii, afine, pelin negru. Aceste produse nu Lea consumat, iar de pelin nustiu dacă avem în jurul blo ului. Am primit tratament Zirten, Permazole, Astha. Și iar nimic. După am făcut și examen corporazitologic. A fost depistat cu oxiuri. Am luat tratament toată familia. Și iarăși nimic. Tuseste în continuare. Aceasta tușă nu are un ritm oarecare. Doar noapte nu tuseste. Spuneți-mi va rog, credeți ca e pe baza de alergie? Pina la urma cum aflu concret la ce e alergic. Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Utilizator11633546248

acum 2 ani

Poate fi helicobacter sau ceva la stomac… bronșita, rinita alergică