tuse puternica

Durere gat

Postata de laur87 cu 9 ani in urma.

Bună , de câteva zile am o tuse puternica și culmea ca Iîncepe în momentul în care vreau sa dorm.Expectorez dar degeaba ca e o tuse care se manifesta ca atunci când mănânc ardei iute adică mă forțează sa tușesc simt ca mi se strânge gâtul și numai am aer și îmi dau lacrimile , va rog dacă știți ce e tusea ăsta așa inteligenta.

Raspunsuri (2)

Ady

acum 9 ani

Asta mi se intampla si mie de 1 luna continuu, acum ma doare rau in gat pe partea dreapta sub amigdale. Ce putem face??

laur87

acum 9 ani

Mie mi-a dat un medic Ketotifen ca imi largeste caile respiratorii si pot dormi dar doar cateva ore.Dar si asta provoasca somnolenta grozava.