Sensibilitate la gat

Durere gat

Postata de ness cu 13 ani in urma.

Buna seara! Am o intrebare daca se poate sa ma ajutati cu un sfat sau o lamurire in problema pe care o am. Am o sensibilitate la gat, cand ma imbrac si ma ating la gat cu gulerul de la bluza imi provoaca o stare de voma si dureaza ceva pana imi revin. Aceasta senzatie o am pe toata durata zilei cand ma ating la gat. Care ar fi cauza?Multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Mergeti la un endocrinolog pt analize de tiroida. Daca totul este ok, mergeti la un psiholog.

maria

acum 13 ani

buna ziua!
am si eu o problema cu gatul si urechile am o durere cumplita in urechi am fost la doctor si mi-sa spus ca urechile mele sunt perfect sanatoase dar aceea durere este produsa de fapt de gat sa uitau si in gurita si mi-sa spus ca gatul meu ii iritatsi.am luat pastilute dar degeaba durerea a revenit.simpt o substanta in gat un fel de mucus pe care nu-l pot da afara.va rog am nevoie de un sfat.momentan nu sunt in tara.va multumesc

alexandra

acum 13 ani

am 18 ani si de duminica dimineata mi s-au umflat amigdalele si gatu. nu pot sa mananc nimic,de 2 zile mananc doar supa.
am facut si febra si am si dureri de cap.

lory

acum 13 ani

apeleaza ptr inceput la trat"babesti"cum ar fi cartofi dati pe razatoare stropiti cu spirt.repeta operatiunea de cateva ori pe zi dc nu simti nici o schimbare apeleaza la un orl-ist