rosu in gat

Durere gat

Postata de daniela_24 cu 14 ani in urma.

Buna ziua fetita mea in varsta de 10 luni a facut rosu in gat, tuseste putin si harcaie in piept cand plange sau cand oboseste mai taredoctorul mi-a dat tratament CECLODYNE 4 ml/12 ore si EURESPAL 2 ML/12 ORE pt 5 zile ii ad ministez med de 4 zile si nu a trecut chiar mananca foarte putin si tuseste mai mult. Med. sa fie slb va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (3)

chik_

acum 14 ani

Ti-a dat un antibiotic si un fluidizant al secretiilor.Mergi din nou la control cu ea pentru ca se pare ca nu a functionat din cate spui tu si trebuie sa iti schimbe tratamentul.Nu mai sta pe ganduri.

daniela_24

acum 14 ani

mersi pentru sfat am sa merg din nou la doctor.

nicoleta as med

acum 14 ani

antibioticul este f bun dar trebuie administrat la 8 h, trebuie schimbata doza,depinde si cate kg are fetita.