Rosu in gat,amigdalite umflate

Durere gat

Postata de anna_m_21 cu 12 ani in urma.

Buna Seara,de 7-8 zile cam stau prost cu sanatatea,in ce sens,prima data,au inceput durerile de gat,rosu,raguseala,tuse,am urmat tratament raguseala si durerile au disparut,dar nu si rosu in gat,apoi cand nici bine nu ma vindecasem a aparut raceala,frisoane,ai am revenit la rosu in gat ,in contiunare urmez tratament cu augumentin mai am 2 pastile si nici un efect mentionez ca nu le-am luat la 12h,am uitat :((( nu stiu ce sa mai fac:((((( trebuie sa mai aung si la servici, va rog sa imi dati un sfat,va multumesc tare mult

Raspunsuri (6)

Medic Epuran

acum 12 ani

Continuaţi tratamentul cu Augmentin până dispar febra, frisoanele şi secreţiile purulente, după care trebuie administrate antiseptice locale (Faringosept, Trachisept, Strepsils, etc.)

laura

acum 12 ani

am laringita posterioara de 8 luni de zile si nu imi trece imi simt voce obosita si nu pot vb foarte tare as vrea sa stiu ce pot sa fac.multumesc

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este recomandat întăi un consult ORL. După identificarea cauzei care a determinat laringita, medicul ORL-ist va putea lua o decizie în ceea ce priveşte tratamentul acesteia

genoveva

acum 12 ani

buna dimineata,as vrea sa va spun ca am un baietel de 1 an si 8 luni care momentan are rinofaringita ac si ca tratament am doar nurofen ptr copii si oscilococilum insa mereu acelasi tratament si nimic abia dupa prima cura de tratament cu nurofen si fara rezultate bune ,uneori si cu urmari mai grave,d''''na doctor imi introduce si un antibiotic ceva,desi stie ca nurofenul nu da nici un rezultat ...........ce as putea folosi ptr acest diagnostic?????

MARIA RAMONA

acum 11 ani

AM AMIGDALITELE UNFLATE AMANDOUA CE SA FAC SAU CE SA IAU SA MI SE DESUNFLE?

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Domunl Epuran a enumerat aici citeva tipuri de pastilute pentru gat. Eu as mai adauga daca se poate si***. Sunt foarte bune atit pentru durerile in gat cit si pentru diverse inflamatii ale laringelui.