probleme gat

Durere gat

Postata de joolie cu 10 ani in urma.

Buna seara!Am si eu o intrebare.de vreo sapte luni simt o senzatie de corp strain in gat si pe langa acest simptom mi-a aparut o inflamatie sub omusor.nu este vizibila dar este palpabila,Mentionez ca am fost la un control ORL unde mi s-a descoperit gaatul rosu si un ganglion inflamat.La o ecografie de glanda rezultatul a fost normal, fara adenopatii.de la ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

andrei

acum 10 ani

Buna seara ! Am si eu o problema de ceva timp.De asta vara imi curge nasul,am avut uneori si o durere de cap ''''''''mica'''''''',durere in gat,febra n-am avut..Dar de ceva timp parca simt ca am ceva in gat nu stiu cum sa va spun...nu ma deranjeaza asa..nici nu ma doare cand inghit ..ce ''''''''boala'''''''' ar putea fio? Tin sa precizez ca n-am luat pastile...decat paracetamol si cate un ceai..Eu am fost obisnuit cu asta adica..Mereu aveam un rosu in gat .si imi trecea dupa ''''''''metodele vechi'''''''' sa zic asa.Dar acum parca e ceva diferit..Imi e frica de dr.sincer..Din cauza asta nu ma duc la un consult.Imi e frica sa nu imi zica ca am ''''''''cancer'''''''' Doamne fereste.Am 15 ani si am fumat 10 luni..c-am 4-5 tigari pe zi.Stiu ca a fost o mare greseala..Vreau doar sa imi raspunde-ti c-am ce boala as putea avea.Va implor! >>>Multa sanatatea