Problema cu gatul

Durere gat

Postata de lili123456789 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am o problema cu gatul,mai exact ,mi se rure ceva din gat ca o infectie,nu stiu ce ar putea fii ,ca nu ma doare ,nu tusesc,nici un semn ca as fii racita si problema e mai veche ,am luat si antibiotic la recomandarea medicului de familie dar deceaba,ca ma confrunt cu aceeasi problema si nu stiu ce ar putea fii?Ce tratament sa i-au sa scap de problema asta?

Raspunsuri (5)

acum 12 ani

Mergi la un laborator sa-ti ia proba din git si sa-ti faca antibiograma.Sigur medicul nu te-a trimis sa faci asta.Apoi mergi din nou la el sau la un specialist ,poate ORL.

acum 12 ani

Doar dupa antibiograma care stabileste natura colectiei din git se prescrie tratamentul potrivit.Sanatate.

Medic Epuran

acum 12 ani

Stabilirea tratamentului care trebuie urmat este de competenţa strictă a unui medic ORL-ist. Este posibil să fie vorba de o rinită, sinuzită sau faringită cronică care pot fi atât de natură alergică cât şi infecţioasă

elenita

acum 12 ani

aceeasi problema o am si eu,vineri ma duc sa imi fac o analiza ca barium,cancerul in gat cum se manifesta?

Medic Epuran

acum 12 ani

Primele simptome în cazul cancerului la gât sunt reprezentate de: tuse permanentă, dureri resimţite la nivelul cefei, dificultăţi la înghiţire şi o senzaţie de nod în gât. Nu cred că se poate pune din start, problema acestei afecţiuni.