orl

Durere gat

Postata de Ion10088517 cu 16 ani in urma.

buna ziua. ma poate ajuta si pe mine cineva? ma trezesc dimineata cu limba incarcata, alba......si am tot timpul o mucoasa consistenta in gat, uneori e ca mucoasa nazala, alteori e foarte inchisa la culoare. a devenit insuportabil, am gust ciudat in gura chiar la un minut dupa ce ma spal pe dinti. am luat mai demult biotics si foloseam apa de gura corsodil dar fara efect. acum fac un tratament cu fluconazol 150mg dar tot nu observ nici o diferenta. va rog din tot sufletul. ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Raspunsuri (3)

Ion10088517

acum 16 ani

buna ziua. ma poate ajuta si pe mine cineva? ma trezesc dimineata cu limba incarcata, alba......si am tot timpul o mucoasa consistenta in gat, uneori e ca mucoasa nazala, alteori e foarte inchisa la culoare. a devenit insuportabil, am gust ciudat in gura chiar la un minut dupa ce ma spal pe dinti. am luat mai demult biotics si foloseam apa de gura corsodil dar fara efect. acum fac un tratament cu fluconazol 150mg dar tot nu observ nici o diferenta. va rog din tot sufletul. ma poate ajuta cineva cu un sfat?

mariana1190201

acum 16 ani

buna,si eu am aceeasi problema,dar eu fumez,am luat decasept cate 3 p pe zi ,mi-au facut bine dar daca nu as mai fuma ar fi si mai bine,si mai este un ceai nu mai stiu exact cum se numeste dar am sa[ti dau denumirea maine seara,sa caut cutia,daca nu fumezi ceaiul e super bun,dar si decaseptul.

aurica698172

acum 16 ani

salut,avem aceleasi simtome ieri 29-04-08 am fost la al 4 ore-list am avut parte de fel si fel de tratamente nici o scimbare secretia ce se strange in gat a devenit insuportabila eu simt pe partea dreapta mai jos de amig,cel de ieri m-ia zis ca este o infectie provocata de amigdalite ce au acumulat mici resturi de mancare cu timpul zice ca va trece ,astazi ma duc sa fac un examen mai special la privat,eu acum fac un tratament de DICOLDENT,diclofenac,fac gargara de 2 ori pe zi poti incerca