Oreion

Durere gat Oreion

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

poti face oreon de doua ori?

Raspunsuri (10)

Ciuca3

acum 15 ani

Nu. Unii au de la inceput inflamatie pe ambele parti,altii doar pe o parte,se inflameaza si cealalta parte putin dupa ce a debutat boala.Dar nu e obligatoriu

vlad26

acum 15 ani

Si eu stiu acelasi lucru: o persoana nu poate suferi de oreion de doua ori. Simptomele pot fi asemanatoare cu ale altori boli (poate otita). mergi la un consult medical la medicul orl-ist.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am dureri groaznice de coloana si nu stiu ce sa mai fac!!! am consultat mai multi doctori ortopegi si toti mi-au zis ca am scolioza dorso lombara si mi-au data celasi tratament: fizioterapie, masaj si cursuri de recuperare, insa fara niciun rezultat!!! de multe ori ma trezesc noaptea si nu ma pot deplasa de durere(nu-mi mai simt aproape tot corpul......simt ca paralizez. sunt momente cand nu imi pot misca mainile, sunt momente cand nu-mi pot misca picioarele.....sa nu mai zic de durerea de spate)va rog dati-mi un sfat, un tratament, orice sa mi se mai amelioreze durerea!!! va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 39 de ani. In perioada ianuarie 1989 - februarie 1990 mi-am satisfacut stagiul militar, perioada in care am contactat o boala a oaselor care nici pana in aceasta zi pentru mine nu si-a gasit un remediu. Mai precis este vorba despre o forma de reumatism care in unele zone ale corpului meu,au aparut deformati ale oaselor cum sunt genunchi si chiar coloana vertebrala,cu urmari foarte grave asupra corpului(dureri).La inceput am urmat sfaturile medicilor la vremea respectiva, cu rezultate de moment dar in prezent o data cu inaintarea mea in varsta durerile sau accentuat si de cele mai multe ori devin insuportabile. Apar de regula noaptea cand dorm iar dimineata cand ma trezesc ma misc ca un robot, iar dupa cateva miscari aproape ca dispar in totalitate.Reapar atunci cand corpul ramane mai mult timp imobilizat intr-un loc.
Doresc foarte mult sfatul unui medic specialist!
Va multumesc foarte mult pentru intelegere.
La revedere.

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Am 25 de ani ,am nascut 2 copii diferenta de 2 ani si 2 luni intre copii,si cu al 2-lea copil nascut am durere de coloana dimineata inainte sa ma scol din pat,peste zi nu am nimik dar dimineata cand ma trezesc ma doare coloana,as dori sa-mi lasa-ti un sfat ,s-ar putea sa fii ramas cu ceva probleme dupa nastere sau e normal asta ?copilul are acum 6 luni....sau care ar fi cauza?multumesc

Aron

acum 12 ani

Da, eu am facut de 2 ori . Prima data la 7 ani si a doua ora dupa cateva luni. Medicul de familie mi-a spus ca e rar dar se poate intampla. A doua oara a fost mai putin dureros, dar la fel de neplacut.

Marius

acum 11 ani

Eu am facut de doua ori, prima data am facut pe partea dreapta si dupa cateva zile ce mi.a trecut am facut si pe partea stanga ...

nico

acum 11 ani

am o unflatura mare pe partea dreapta antradevar acum doua zile ma durut o masea si am avut puroi la ea ....acum nu stiu ce sa cred ca este???pt ca nu m,a doare de loc

claudia

acum 11 ani

pe copilul meu il doare burta da nu stiu ce sa fac mam ratacit in romania

Simona0203

acum 8 ani

Daca ai oreion , poti face baie in apa fierbinte?