O amigdala inflamata

Durere gat

Postata de ovidel46 cu 13 ani in urma.

Stateam ma uitam la film, am sucit gatul cumva si d-atunci mi s-a umflat pe partea stanga o amigdala.
Daca pap ceva rece seara pana dimineata daca nu mananc si nu misc maxilarul deloc atunci dispare inflamatia. Dupa primele guri de mancare iarasi se umfla si doare daca apas cu mana. Doare un pic si cand inghit.

Nu am simptome de febra, dureri in gat, nas infundat sau orice altceva de acest gen, nu imi este umflata limba.

N-am idee ce sa iau, am consultat doctorul de familie care mi-a spus sa merg pe antiinflamator (sunt la a doua zi).

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

barabula camelia

acum 13 ani

nu am adresa de emaildar va las id meu e foarte important ptr mine acest raspuns am aceasi problema lupyta ioana

barabula camelia mihaela

acum 13 ani

as dori un raspuns am aceeasi problema sunt mai bine decit 3 saptamini iar umflatura din partea dreapta nu dispare daca maninc se umfla si ustura iar daca nu maninc nu sunt probleme e ca o amidalita dar durerea e mare uneori ca nu o suport