numele unui dct reumatolog pediatru

Durere gat

Postata de copilas cu 10 ani in urma.

ami puteti recomanda si mie va rog frumos numele unui bun medic pediatru cu competenta in reumatologie din bucuresti.noi santem din giurgiu si cel mai apropiat de noi este bucurestiul.sa anteleg ca de fiecare data cand va mai avea inflamate amigdalele va urma un episod din acesta cu inflamatia genuchiului?mentionez ca este prima data cand s a antamplat asta.sa nu poata sa mai mearga dar el amigdalele le a mai avut inflamate si nu a avut probleme cu piciorul.ami puteti spune cam ce analize ar trebui facute an astfel de cazuri?va multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Hemoleucograma, VSH, CRP, TGP, TGO, creatinina, ASLO, exudat faringian, anticorpi antinucleari.