Nu imi trece :(

Durere gat

Postata de AlexStan cu 14 ani in urma.

De aproape o luna de zile sunt un pic ragusit ( foarte putin)... simt k sunt zgariat in gat ... dar nu am probleme la inghit .. doar atunci cand respir ( nu mereu ) am fost la mediucl de familie si mi`a reconmandat Augumentin si Erdomed . tratement pe o perioada de 5 zile ! Dar imi trece ... foar te foarte greu ... am avut si amigdalitele umflate.. dar pe perioada tratamentului acestea au revenit la normal . Acum simt doar o jena in gat .

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Incearca sa bei de 2 ori pe zi un pahar de apa calda la care adaugi sucul unei jumatati de lamaie si o lingurita de miere.

Daca ai o iritatie, s-ar putea sa fie de la fumul de tigara ori de la variatii de temperatura. Mai poti face inhalatii cu infuzie de musetel seara, inainte de culcare.

Sanatate!!!

marian

acum 14 ani

p***ai

iulia

acum 14 ani

fetitei mele de 7 ani ia iesit la analiza de ex faringian streptococ hemolitic grupa a dar nu a facut febra deloc si ia iesit niste pete rosii pe corp credeti ca este scarlatina.

mihaela diana popa

acum 14 ani

de 3-4 luni pe amigdala stanga am ceva ca si cum ar fi conopida.pur si simplu daca apas cu degetul iau ceva cum am spus ca o conopida.nu mi-am facut pana acum nici un exudat.se poate sa fiu purtatoare de o infectie.acum am si un nou nascut de 12 zile.ce tratament sa iau?

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Mergi la medic pentru investigatii, pot fi polipi sau alte complicatii.

roxana

acum 12 ani

si eu am dureri in gat dar am incercat strepsils , ceaiuri cu menta sau siropuri naturale ! trece grelut dar sper ca si mie sami treaca odata
! insanatosire grabnika!