nod in gat

Durere gat

Postata de ella_2012 cu 11 ani in urma.

Buna ziua. am si eu aceeasi senzatie de nod in gat si strangulare, trag aer in piept ca si cum as ofta toto timpul, am o senzatie de cascat tot timpul. Am fost acum 2 zile cu ambulanta pentru ca am inceput sa ma sufoc, nodul il simteam din ce in ce mai tare ,nu imi intra aer in piept si ma stranguleaza tot timpul ceva, chiar e destul de dureros.Nu stiu ce sa fac , am fost la medic aici, am uitat sa precizez ca sunt in uk si mi-au dat antibiotic si mi-au spus ca e pentru anumite bacterii din stomac. Nu ma doare stomacul ,doar ca de ceva timp sunt constipata. Va rog sa-mi spuneti ce sa fac ca sunt disperat , nu pot trai asa. Nu mai dorm, cand mananc ma inec,parca as inghiti ceva tot timpul. am parca o ceata in piept. Va multumesc anticipat .

Raspunsuri (8)

buna seara

acum 11 ani

Exista un remediu homeopat de 6 lei care se gaseste la farmacii homeopat - exact pt. astfel de simptome ca ale dvoastra. Antibioticele nu au cum sa ajute la asa ceva.
Imi poti scrie un email la ***@yahoo.com

ionutu

acum 8 ani

Care este remediul homeopat?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Frecvent, senzatia de nod in gat este data de starea de anxietate, insa trebuie excluse si alte cauze organice ce pot duce la aceste simptome: refluxul gastro-esofagian ( efectuarea endoscopiei digestive superioare), afectiunile tiroidiene, faringite, laringite, etc ( consult ORL).

eva40

acum 11 ani

mergeti la un plafar de acolo si cumparati-va un preparat natural cu magneziu,zinc si b6.
Rhodiolin,3x2 si low deuteriu oxi cristal. O sa va treaca rapid.Daca nu gasiti acolo,cititi pe situl www.***.ro,puteti sa va comandati de acolo.

ella_2012

acum 11 ani

Va multumesc mult.

ella_2012

acum 11 ani

Am uitat sa precizez ca atunci cand ma supar se accentueaza nodul acela din gat si ma sufoca foarte tare. Deci mi-e frica sa plang sau sa sufar de ceva. va multumesc din suflet tuturor care mi-au raspuns pana acum si care imi vor raspunde.

eva40

acum 11 ani

sigur ca suferiti mai mult pe fond de stres,de asta ar trebui MagneZiB6 2tb/zi si Rhodiolin 3x2 ,cred ca tiroida datorita functiei suprarenale se deregleaza.
daca vreti sa vorbim despre asta,va rog sa-mi scrieti la adresa asta
***@yahoo.com

elena marinescu

acum 9 ani

interesant ,probabil si util