Jena in gat

Durere gat

Postata de BTY84 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!Am o problema cu gatul de ceva vreme.Nu ma doare si nu am amigdalele inflamate,am o jena la inghitire,ca si cum sa avea ceva in gat tot timpul.Medicul de fam.mi-a zis sa iau vitamina a si strepsils,dar degeaba ca nu dispare.Ce as putea avea?M-am gandit ca poate e de la glanda tiroida,dar analizele au iesit bune.Unde ar trebui sa merg?Multumesc si astept un raspuns.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa incepeti prin a consulta medicul ORL-ist. Daca acesta exclude afectiunile din sfera ORL , este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog.

BTY84

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns!Ma gandeam eu ca la Orl trebuie sa merg dar nu eran sigura.

BTY84

acum 10 ani

Am fost la medic si mi-a spus ca am amigdalita cronica si trebuie operate amigdalele.Ce părere aveții despre operația de amigdale pentru ca eu am auzit de la persoane care si le-au scos ca e mai rău fără ele.Este adevărat?Nu as vrea sa fac operație si apoi sa-mi para rău.