intepatura in coloana

Durere gat

Postata de paulaa107 cu 10 ani in urma.

Buna ziua , ma numesc Paula si am 21 ani , am si eu o problema de 2 zile simt o intepatura destul de puternica si foarte deranjanta intre omoplati , nu pot sa.mi dau seama daca e de la coloana sau muschiul de langa , intepatura tine de la 3 , 4 secunde pana la 20 , 30 , poate chiar un minut daca nu ma apas cum pot sau imi fac un mic masaj dupa care un timp nu mai am nimic , as vrea sa stiu ce poate provoca acele intepaturi , repet ca sunt dureroase si inervante , in orice pozitie as sta le am chiar si azi noaptea nu.mi mai gaseam locul ca simteam acele intepaturi la un anumit timp . as fi foarte fericita daca mi s-ar da un raspun concret si serios ! M-ar ajuta . Va multumesc si astept un raspuns bun si corect daca stie careva si ma poate ajuta !

Raspunsuri (2)

coleg de problema

acum 9 ani

Și eu am problema asta, am făcut investigații pentru inima și de acolo nu e nici o cauza. Tot ce simți e din cauza mușchilor intercostali sau coloana. Fa mișcare plimbat ptr început și puțin jogging pentru o perioada.

petra

acum 9 ani

Si EU am aceleasi sintome de aproape 2 luni. Am facut radiografie la collana plamani si au esit OK. Nu stiu ce ar putea fi sunt foarte speriata. O zi un am nimic 2 da...