homeovox

Durere gat

Postata de treizecisitrei cu 13 ani in urma.

recomandati unui copil de doi ani acest medicamnent?

Raspunsuri (2)

elena

acum 13 ani

Am citit pe net ca acest medicament nu are containdicatii. Dar, deoarece se prezinta sub forma de drajeuri care trebuie supte, nu cred ca sunt indicate la varsta de 2 ani. Exista pericolul ca un copil atat de mic sa inghita acest drajeu si/sau sa se inece. Cine ti le-a indicat, probabil nu are copii.Poate ca sunt copii care stiu sa suga bomboanele, dar eu am crescut 2 si nu-mi amintesc sa le fi dat bomboane la 2 ani.

Maria

acum 13 ani

Buna ziua,
daca cititi prospectul acestui medicament o sa vedeti ca este indicat si copiilor sub 2 ani deoarece pt ei este specificat clar ca se zdrobeste pastiluta si se dizolva in putina apa sau ceai.