Ganglion la gat

Durere gat

Postata de MembruMobileApp303424 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! De cateva luni aproximativ un an in urma unei amigdalite pultacee mi-a aparut un ganglion sau chist nedureros dar mobil de marimea unui bib de fasole sub barbie pe partea din mijloc putin spre stanga. Tin sa mentionez ca in acest timp nu si-a schimbat forma dar ma tot obsedeaja prezenta lui. Va rog frumos sa ma ajuntati. Multumesc frumos!

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , o adenopatie ca cea descrisa de dumneavoastra in mod normal nu pune probleme deosebite . Daca devine calda , dureroasa , aderenta la planurile subiacente sau supraiacente puteti consulta un medic ORL pentru un consult.