ganglion inflamat,dupa amigdalita

Durere gat

Postata de Costinelll cu 12 ani in urma.

intr-o dimineata m-am trezit cu un galnglion inflamat sub gat,sub mandibula,in dreptul terminarii maxilarului spre ureche.este destul de mare cam 1cm-2.am fost al spital si m-au internat pt amigdalita unde am fost tratat .au trecut 2 luni si acel ganglion este la fel,nu stiu ce paote fi sau se trage mai greu.mentionez ca este parca un mic canal paralel cu tiroida inflamat parca.

Raspunsuri (11)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Trebuie sa mergi la un hematolog, nu e de gluma cu ganglionii, pot fi si afectiuni mai grave. Sanatate!

Costinelll

acum 12 ani

mi-am facut analize in 3 parti diferite,toate au iesit bine,cu exceptia faptului ca am candida intestinala si fac un tratament de cateva zile

Costinelll

acum 12 ani

plus ca ma confrunt cu o urticarie care este provocata tot de aceasta candida cred..

anda

acum 12 ani

Buna seara . As avea si eu o intrebare la dv .Am avut probleme cu maselele si cu timpu mi-au aparut niste nduli in partea dreapta.
Mi-am facut maselele .
Apoi ma-am dus la doctor sa vad ce e cu nodulii astia de la gat si el mi-a zis ca e din cauza infectiei de la masele si sa am rabdare ca imi trece cu timpu.Am sta am stat si nodulii tot acolo sant dar sau mai micsorat un pic .Dar acuma ma doare rau in partea dreapata linga maru lu adam .
Daca e spuneti-mi si mie ce sa fac saau ce antiflamator sa iau ca nu mai stiu cu ce alifie sa dau.
Va multumesc Astept raspuns,

Cornelia Berlinghof

acum 8 ani

Buna seara, am o umflatura ca un bob de fasole.Si este a treia oara cand a aparut anul acesta.Am fost la medic au taiat rana au stors si dupa am luat antibiotic.Acum a aparut iara.Ce pot fc ?

Adelina

acum 8 ani

Buna seara de acum doua saptamani mi s.au inflamat doi ganglioni de toata frumusetea unul sub barba iar cel care este cel mai inflamat sub urechea dreapta am mers la medicul de familie si mi.a prescris antibiotice augumenti dar in acceasi zi am aflat cea mai frumoasa veste din viata mea o sa fiu mamica sunt insarcinata in 4sapt nu stiu ce sa fac medicul ginecolog zice sa nu iau nici un fel de pastila mai ales antibiotic sunt la prima sarcina si nu vreau sa i se intample ceva acesti ganglioni este ceva ce se va trage in timp spuneti.mi va rog ce sa faca nu vreau sa i se intample ceva bebelusului meu

Dr. Tatianu Andreea

acum 8 ani

Adelina stai calma,nu afecteaza cu nimic copilul si nici pe tine.
Ganglioni pot aparea in urma infectiilor dentare,alimentatie sau unor probleme de tip ORL,deci nu este nimic grav daca nu iei ce tia prescris mediul,dar pentru siguranta iti recomand ca la o saptamana dupa nastere,daca mai ai gabglioni sa ii tratezi.

Solaris

acum 7 ani

Buna !!! Am si eu o intrebare .... sub maxilarul de jos in partea dreapta mi-a aparut o unflatura si as vrea sa stiu ce este... este doar unflat ca o boaba de fasole nu se roseste nu nimic doar unflat

Campo

acum un an

Salut! Ai aflat ceva despre acel ganglion, natura sau cauza aparitiei ?
Multumesc !

Campo

acum un an

Salut! Ai aflat ceva despre acel ganglion, natura sau cauza aparitiei ?
Multumesc !

Criss

acum 10 luni

Salut, ai aflat cauza?