Fir de par inghitit

Durere gat

Postata de danIonescu22 cu 11 ani in urma.

Domnule doctor acum 1 zi am inghitit un fir de par de al meu din greseala, sunt baiat , paru scurt si inca il mai simt in gat , e greu de localizat ,ce probleme pot sa apara? Am auzit ca daca se indreapta spre plamani nu este bine. Acum il simt pe la marul lui adam.

Raspunsuri (3)

narhesusa

acum 11 ani

daca este vorba de o aspiratie de corp strain ( pe traiectul traheei, bronhiilor- calea aerului), mucoasa respiratorie reactioneaza si implicit ati tusi pentru a expulza corpul strain.....daca firul de par a ajuns in stomac, se elimina in mod natural....cred ca mai mult aveti senzatia ca este in dreptul cartilajului tiroid ( marul lui adam), pentru ca acest lucru nu este posibil, fiind vorba de un corp de mici dimensiuni si neaderent

Utilizator11578182803

acum 4 ani

Am inghitit din greseala un fir de par de al meu intr-un snitel lam simtit cand l-am inghitit dar nu am mai avut ce sa fac 😣ce mi se poate intampla?

Utilizator11589218082

acum 3 ani

Salut zi-mi te rog daca ai rezolvat problema și cum?