Febra mare din cauza amigdalitelor

Durere gat

Postata de mateiiliescu cu 12 ani in urma.

Am un copil de 4 ani care are f.des amigdalitele inflamate,din cauza aceasta face des si temperatura.Am un termometru clasic pe care vreau sa il inlocuiesc cu unul digital mai perfomant. Va rog sa imi spuneti daca stiti un model de termometru pe care sa mi-l recomandati?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cele mai performante termometre sunt termometrele digitale cu infraroşu care pot măsura temperatura foarte repede fără realizarea contactului (în mod igienic) - modele Omron, MicroLife

monicapop

acum 12 ani

Eu am un termometru marca Healthy Line performant si rapid ...in doar 1 sec!! Este un termometru de ureche cu masurare in infrarosu si cu memorie pt.10 masuratori.L-am achizitionat din farmacie si pretul lui a fost foarte bun. Noi suntem foarte multumiti si vi-l recomand cu incredere.

irinavlad

acum 12 ani

Eu am achizitionat un termometru cu cap flexibil Healthy Line pentru bebelusul meu.De la sora mea am primit cadou un termometru Omron.Le -am folosit pe amandoua si sunt foarte bune.Va recomand cu incredere ambele modele.

anass

acum 11 ani

Va recomand in primul rand un termometru digital, pentru copil. Nu prezinta riscul de a se sparge. Eu am un termometru Healtyline cu cap flexibil si display mare( mai in gluma, si bunica vede sa ii citesca temperatura). Temperatura i-o iau oral(adica in gurita) si o luam ca pe o joaca. Termometrul a fost "verificat"cu unul cu mercur, indicau aceeasi temperatura, asa ca am mare incredere in el.