Dureri imtensive in partea stanga a gatului si al capului?

Durere gat

Postata de Utilizator11716769553 cu o luna in urma.

De 4 zile am o durere in stanga gatului, sangerari episodice(doar noaptea) aprox 5-6 stropii si o durere de cap usoara tot in partea stanga a capului mai simt de parca o am si paralizata

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Durerile pe care le descrieti ar putea fi cauzate de o serie de factori diferiti, de la o simpla tensiune musculara pana la o potentiala afectiune cerebrala. Sangerarile de care vorbiti pot fi cauzate fie de o afectiune nazala minora, cum ar fi o rana din cauza uscaciunii, fie de ceva mai sever. De asemenea, sentimentul de paralizie sau de pierdere a puterii poate indica o problema neurologica.

Doar un medic poate diagnostica corect aceste probleme si poate recomanda un tratament adecvat. Poate fi necesar sa vizitati un specialist in ORL pentru posibilele probleme la nivelul gatului si nasului, iar un neurolog pentru durerile de cap si senzatia de paralizie.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/orl, https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326
sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/epistaxisul-sangerarea-nazala_484
sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/ce-boli-pot-ascunde-sangerarile-nazalei_16394

Va dorim multa sanatate!