dureri de cap, gat si ureche

Durere gat

Postata de irinadan cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

De 2 zile ma doare in partea drepta a gatului, respiratie urat mirositoare, durere interna urechea dreapta si din cand in cand niste dureri fulgeratoare in partea dreapta a capului in zona parietala ( mentionez ca durerile sunt de 2-3 secunde insa durerea imi ramane localizata la atingere).
Puteti sa imi dati un sfat de la ce ar fi si la ce medic sa apelez? Poate fi o infectie in gat sau o amigdalita? Cel mai mult ma sperie durerile de cap ...
Aatept un raspuns.

Multumesc frumos!

Irina

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand sa efectuati un consult ORL pentru a exclude o posibila cauza a simptomelor dumneavoastra.

madalina

acum 10 ani

Buna de vrio 2 luni mă doare ft tare urechea si gatu inclusiv Capu si parca si dinti pe partea dreapta mentionez ca ln urma cu 1 an jumate am avut si 2pareze faciale......ce medic ar trebui sa consult astept părerile voastre care sunteti ln aceias situație ca nu prea am timp sa ai iau la rând vad ca uni recomanda orl alti stomatologu am copil mic si deaceia doresc sa stiu ce trebuie sa consult cu exactitate Multumesc