dureri ale mainilor si picioarelor

Durere gat

Postata de membru213750 cu 10 ani in urma.

buna ziua am si eu o intrebare ma dor minile de la cot in jos si picioarele de la genuchi in jos cte o data imi mai si amortesc dar foarte putin daca tin mana cateva secunde in sus sau car o greutate simt o amorteala si plus de asta mai am mainile si piciorele reci si au o culoare albicioasa cand mi se inrosesc putin mainile dejea simt o caldura in ele.vasi ruga frumos sa imi spuneti si mie cam care ar fi cauza acestor sitome . va multumesc

Raspunsuri (6)

simplu

acum 10 ani

aveti tulburari circulatie periferica si banuiesc aveti grupa de sange A2,pot sa va ajut daca ma contactati pe adresa de yahoo,vitaguard,nu va speriati,nu e o problema grea,se rezolva

membru213750

acum 10 ani

si ce trebuie sa fac in cazul asta .Grupa mea sanguina este 01 va multumesc

Marin

acum 9 ani

Buna ziua! Ma numesc Marin, deseori simt o parca o amurteala in miine in picioare nici nu amurteala da asao senzatie de sp***aciune in miine si picioare, recent am fost la medic mia pus diagnoza distonie neuro-vegitativa am trecut un tratament cu alprozolam, amptiprilin - dar aceste senzatii nu dispar. Inafara de sp***aciunea in miine si picioare mai am o frica de moarte, ma inadus inima ma doare mi se zbate repede. Ajutati-ma va rog. Merci!

Vatamanu Elena

acum 10 ani

Am 61 de ani. Fac tratament pentru diabet (din 2007) cu siofor 1000, medostatin si diaprel. Din 2011 am osteoporoza cu T = 4 la coloana si picioare. Fac tratament cu tevanat 70 si alfa d3. De peste o luna nu mai pot merge, nu-mi simt mainile si picioarele. Daca mi se ating catusi de usor mainile sau picioarele simt dureri ascutite. Sotul meu, pensionar, ma ingrijeste cum poate. Oare se mai poate face ceva ? Astept raspunsul Dv. Cu stima, Elena Vatamanu.

ioana sabrina

acum 8 ani

aveti lipsa de calciu...
ducetiva la farmacie si cumparativa calciu vitamina D3...

Utilizator21574837733

acum 4 ani

BUNA ZIUA,VORBESC IN NUMELE MAMEI CARE ZARE DURERI DE MAINI,PICIOARE SI NU STIE CE SA MAI FACA .A LUAT MEDICAMENTE DE DURERE DAR TOT PERSISTA DUREREA DUPA CE TRECE EFECTUL.I-AM CUMPARAT ARTROSTOP FORTE.MULTUMESC