Durere si fierbinteala gat, ureche, cap?

Durere gat

Postata de alexandra.90 cu 7 ani in urma.

Buna ziua. De aproximativ o luna am probleme cu gatul, in sensul ca ma doare, indiferent ce fac. Initial am zis ca poate fi din cauza refluxului din stomac, dar de ceva vreme a inceput sa ma doara si urechea stanga. Am avut momente in care durerea de gat era fix sub barbie, ori momente in care simteam junghiuri in partea inferioara a gatului. Mentionez ca am si nasul infundat mai tot timpul iar seara e aproape imposibil sa adorm, intrucat nu pot respira. Am avut in trecut stafilococ auriu in gat, si ma intrebam daca se poate sa fi aparut iar?
In alta ordine de idei, in luna august, menstruatia mea s-a dereglat, venind cu cel putin 10 zile inainte. Dupa terminarea ciclului menstrual, am ramas cu o durere in ovarul drept, care se duce pana in piciorul drept. Poate fi vorba de ovare polichistice, sau altceva?

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 7 ani

Va recomand o consultatie la ORL.

alexandra.90

acum 7 ani

Am fost la ORL anul trecut, cam cu aceeasi problema. Mi-a spus ca am deviate de sept si "urechi de bebelus", de unde si toate durerile. Mi-a dat la nimereala antibiotice pentru o posibila sinuzita, pastile pentru alergie, si un spray nazal care functiona 10 minute, dupa care nasul se infunda la loc. Mi s-a parut bataie de joc. Tratamentul a fost pentru o saptamana si nu s-a vazut nicio ameliorare.

Adina

acum 7 luni

Ați rezolvat problema?cam așa simt și eu!