durere in tampla dreapta

Durere gat

Postata de mihaela60121657 cu 12 ani in urma.

am 36 de ani si de doua luni tusesc incontinuu, am luat siropuri cu propolis si miere, zilele astea am descoperit ca-mi iese o masea de minte si vreau sa intreb daca se poate de la ea sa ma doara tampla. partea p***a e ca durerea nu ma lasa nici o clipa. am luat algocalmin, fasconal, codamin, ketonal, nimic nu ajuta decat pe perioada foarte-foarte scurta. si bineinteles, tusesc in continuare. am inceput sa iau si eu medicamentele pe care i le dau fiicei mele pentru tuse, adica humex si cedax, parca putin mi-a trecut, dar nu mare lucru. apropo, vineri mi-am facut o plomba si putin ma doare si dintele respectiv.
durerea de tampla, de la ce vina si de ce nu-mi trece?
va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerea de tâmplă poate fi determinată de erupţia măselei de minte. Pe de altă parte tusea ar trebui investigată.