durere in gat

Durere gat

Postata de smookyzke cu 9 ani in urma.

Acum patru zile am fost plecat din oras. Tin sa mentionez ca am luat un maxi taxi, in el fiind dat drumul la aer conditionat. am avut un interviu si n cladirea respectiva tot asa aer conditionat on. m a luat o durere de cap de la el de am zis ca mor, cand m am intors acasa , tot asa in maxi, aer conditionat on plus geam deschis... ma cam racaia pe gat, dar am zis ca trece, a doua zi m-a luat durerea de gat. de obicei cand ma durea gatul luam cefalexina de 500 la 12 ore si mi trecea fara probleme. am luat cefalexina, am baut ceaiuri, am luat paracetamol, am baut lamai de ma dor dintii, ... si nimic,. Simpotmele sunt urmatoarele. Durere in gat la inghitit, fara puroi ( nu am febra deloc) , nasul imi curge si stranut si infundat. Nu ma simt slabit sau ceva, doar ca durerea in gat nu cedeaza. Deci iau cefalexina de 500mg, tantum verde , paracetamol, ceaiuri cu miere si lamaie, suc de lamaie, si nimic. sfaturi sau sa iau drumul spitalului? poate sa fie ceva grav, dar faza e ca nu am febra deloc si nici nu am facut.

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 9 ani

Iti recomand Respiration Blend care se găsește la Plafar. E singurul care are efect imediat, de fiecare data.