durere in gat

Durere gat

Postata de alina_emilia cu 12 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat daca se poate!totul a inceput cu o banala durere in gat pe care am tratat-o cu ceai cald si cate un nurofen din cand in cand.Am crezut ca o sa treaca dar durerea s-a accentuat.Medicul de familie mi-a spus ca facusem pungi de puroi pe amigdalite.Am luat antibiotic,pungile s-au spart dar totul a luat o intorsatura mai urata.Durerea s-a mutat pe gat in jos,pe partea dreapta,simt ca o umflatura sau ca o punga de puroi.Ma doare acel loc f tare cu amigdalita si cu urechea dreapta.Practic ma doare toata partea dreapta si ma deranjeaza atunci cand inghit.Am ajuns sa beau numai lichide.Ce ar putea fi si ce-mi recomandati sa fac?

Raspunsuri (5)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ac***a in vedere starea dumneavoastra actuala, cred ca un raspuns competent si un tratament corect ati putea primi doar mergand la un consult la medicul de boli infectioase, unde vi se vor face mai multe analize si prescrie corect un antibiotic. un tratament fara mai multe investigatii v-ar putea dauna in continuare...

va urez o seara buna

alina_emilia

acum 12 ani

va multumesc!

maria1012

acum 11 ani

alina, cum ati iesit din impasul cu amigdalita? eu sunt acum intr-o situatie similara, de fapt amigdalita a trecut, dar a ramas punctul dureros de mai jos, de dincolo de amigdale si ma doarte cand inghit. nu gasesc un dr in we...

Ionicacurdesticla

acum 8 ani

Pungi de puroi pe amigdalite!!!!:))))))) trebe râs!!!la astfel de perla.!!!!!din pacate internetul nu rezolva toate probl.de fapt nu rezolva nimic daca stam sa ne gandim.....

AlexaLup

acum 7 ani

Ceaiul cald poate inrautati drastic situatia. Ceea ce se poate rezolva cu simple drajeuri gen *** acum trebuie tratat cu chestii mai serioase. Fi-ti atenti la astfekl de chestii, este ffff important sa nu iritam mai mult gatul m ai ales cu ceva fierbinte.