durere in gat

Durere gat

Postata de adri_ela2000 cu 13 ani in urma.

sunt foarte nelamurita deoarece nu stiu ce am,in decurs de un an am avut de 5-6 ori crize cu acelasi simtom si anume

Raspunsuri (4)

Filipa

acum 13 ani

Banuiesc ca nu ti-ai facut niciodata exudat faringian. Este o proba care se ia din gat cu ajutorul unei baghete, se face antibiograma pt a se vedea ce ,, microb,, ai in gat. Iese la analiza si medicamentul pe care trebuie sa-l iei. Nu lua antibiotice la intamplare, s-ar putea ca acel microb sa fie rezistent la un anumit antibiotic si sa nu cedeze. Citeste pe Google despre exudat faringia, in ce consta, cum se ia proba....

adri_ela2000

acum 13 ani

multumesc pentru sfat

Iulya

acum 13 ani

Pentru durerea si inflamatia gatului faceti gargara cu sare ( 1 ling. de sare la o cana de apa calduta ) si beti ceai din muguri de pin (2,3, cescute pe zi ) ! Va garantez ca ajuta !

AlexaLup

acum 7 ani

Pentru gitul inflamat recomand ***. Iti scoate durerea foarte repede si te ajuta sa scapi de inflamatie.