Durere in gat si urechi

Durere gat

Postata de Angeliquee cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Vineri dimineata cand m-am trezit am simtit o durere imensa in gat insotita de dureri de cap.Mi-am facut gargara cu apa sarata,apoi am baut miere cu suc de lamaie.Am luat si medicamente ce mi-a recomandat farmacista:Coldrex pt copii de varsta 6-12 ani..iar eu am 15,Centrum,Algocalmin,Parasinus si Ascolecitina.Degeaba am incercat,abia pot sa vorbesc si inghit foarte greu.Durerea a patruns si la urechi.Ar trebui sa ma consult cu medicul sau imi recomandati alt tratament?

Raspunsuri (5)

Ciprian

acum 10 ani

Are de gand cineva sa dea un raspuns la problema asta ?
Daca nu atunci pentru ce mai este site-ul acesta ? DEGEABA !

cazacu

acum 10 ani

Incearca sa ei antibiotice.....ai infectie in gat....

alexandra

acum 9 ani

Baietelul meu are dureri in gat tuse seaca si dureri de urechi pentru urechii i dau antibiotic picaturi in ureche pentru gat pot sai mai dau antibiotic.dacacineva stie pote sami raspunda

savoiu alexandra

acum 8 ani

am dureri insuportabile de gat i-au antibiotice dar durerea nu inceteaza va rog frumos ajutatima eu am 42 de ani va multumesc

Stoica Eliza Mihaela

acum 8 ani

Eu am amigdalita stângă și dreaptă umflate, mai rău cea stângă. Am dureri mari când înghit de urechea stângă și de amigdalita stângă. Am luat antibiotic Klacid, am luat trei pastile diferite de gât și picături pentru ureche Otocalm. Am avut și febră dar acum nu mai am dar am luat Brufen. Acum nu mai pot să beau nici măcar o gură de apă. Acum îl aștept pe tatăl meu să merg la spital să mă internez. Și am 10 ani.